Omlós pitetészta, csokis töltelék, ropogós fügemagvacskák. Mindenzt egészségesen. Ugye jól hangzik? Szerintem egy próbát mindenképp megér, aztán még egyet, aztán még egyet… 🙂

Most, hogy itt a fügeszezon, ezt a gyümölcsöt választottam ehhez a pitéhez, de nagyon sokféle gyümölccsel el tudom képzelni… banánnal, bogyósgyümölcsökkel, almával, körtével, szilvával és még sorolhatnám. Ez a recept amolyan alap recept, mehetett volna az „Alapreceptek” közé is, de így a fügés párosításban, szerintem megérdemel egy külön helyet a sütemények között. De a nyers sütik közé is készíthettem volna, mert valószínűleg úgy is nagyon finom és nincs szükség a növényi hozzávalók miatt sem a sütésre, de az őszi hangulat és a plusz ízek kibontakozása miatt én ezt most megsütöttem.

Kevés hozzávalóból, amik nem is a legismeretlenebbek és legdrágábbak, ilyen finomságot és szépet lehet kihozni. Szerintem vendégvárónak sem utolsó, ha valami egészségesebbel is szeretnénk megkínálni a vendégeket, és kinézetre már sikert arathatunk vele, elcsábítva az egészséges/vegán/gluténmentes szavaktól „ódzkodó” barátainkat is. 🙂

 ❤


VEGÁN, GLUTÉNMENTES FÜGÉS CSOKIPUDING PITE

Mennyiség: 22 cm-es piteforma
hozzávalók
A pitetésztához:
250 g zabpehelyliszt
2 ek lenmagliszt
1 tk szódabikarbóna
csipet só
egy 400 ml-es konzerves kókusztej "átlátszó" leve (kb 15 evőkanál, majdnem 200 ml)
2 ek sűrű kókusztej
3 ek juharszirup

A pudingos töltelékhez
200 ml sűrű kókusztej (a konzerves kókusztej maradéka)
100 g étcsokoládé
1-2 ek juharszirup (mehet több is, ha édesebbre szeretnéd)
2 ek (tápióka) keményítő

Tetejére: 2-3 db nagyobb füge

elkészítés
1. A tészta száraz hozzávalóit elkevertem, majd a konzerves kókusztejet felrázás nélkül felbontottam és a tetején lévő átlátszó kókusztejet/vizet és egy kevés sűrű kókusztejet is a tésztához adtam. 

2. Miután a juharszirup is belekerült, összekevertem egy spatulával, aztán a kezemmel egy gombócba formáztam. Akkor jó a tészta, ha teljesen összeáll egy gombóccá.

3. A tésztát egy 22 cm átmérőjű piteformába nyomkodtam nedves kézzel, kitöltve a széleket is és ügyelve, hogy egyenletes vastagságú legyen a tészta mindenhol, majd egy villával pár helyen megszurkáltam a tésztát.

4. A töltelékhez a kókusztejet a csokival felmelegítettem, addig, hogy az étcsoki elolvadjon benne és egynemű masszává alakuljon. Majd csomómentesen belekevertem a juharszirupot és a keményítőt kézi habverővel.

5. A kilapogatott tésztára öntöttem a "csokipudingot" és szeletelt fügével díszítettem.

6. 180°C-on 22-25 percig sütöttem.

7. A sütőből kivéve a formában hagytam kihűlni, amíg megdermedt a pudingos töltelék rajta. (Ha langyosra hűlt, be lehet tenni a hűtőbe is.)

8. Miután kihűlt, a formából kivéve felszeleteltem.

9. Önmagában is nagyon finom, de gyümölcsökkel, akár fagyival is fel lehet dobni. :)

ELKÉSZÍTETTED EZT A RECEPTET?
Jelölj meg Instagram-on (@goodafterfood) és használd a #goodafterfood hashtaget!

Ez is érdekes lehet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük